Bylinky

Zobrazuji: 1 - 1 z 1
    Strana:
  • 1
Bylinky HÖVELER Leber fit na játra a ledviny 800 g

Bylinky HÖVELER Leber fit na játra a ledviny 800 g

520 Kč

Bylinky - doplňkové krmivo pro koně pro podporu funkce jater a ledvin. Játra jsou jedním z nejdůležitějších orgánů v těle koně ... Jednou z jejich nejdůležitějších funkcí je detox.

Vzhledem k tomu, že samotný kůň nemá žádný žlučník, játra přebírá produkci žlučových cest. Kůň produkuje až šest litrů žluči denně. Je důležité snížit a odstranit škodlivé látky a toxiny z organismu.

Koňská játra jsou velmi odolný orgán a dokáže se regenerovat až do určité míry, čímž částečně kompenzuje obrovské škody. Nicméně kvůli vysokému regeneračnímu potenciálu jsou první známky jaterních problémů často patrné až v pozdní fázi. První příznaky jsou obvykle pouze tehdy, když už jsou játra z 70 % až 80 % poškozena. Navíc ne každý kůň s jaterními problémy vykazuje příznaky.

Typické příznaky, které se vyskytují s onemocněním jater ukazují na hubnutí, únavu, apatii, ztrátu chuti k jídlu, ale i vodnatou stolici. Existuje mnoho spouštěčů, které mohou vést k problémům s játry u koně. Stres, přepracovanost, rostlinné toxiny, špatná kvalita krmiva nebo také infekce může zatížit játra, a tím i celý organismus koně natolik, že dojde k trvalému poškození.

Níže uvedený přehled popisuje účinek a pozitivní vlastnosti jednotlivých bylin:

Listy kopřivy - zlepšuje krevní oběh, odvodnění

Pampeliška - diuretikum, stimulace gastrointestinální aktivity

Ostropestřec mariánský - ochranný účinek pro zažívací ústrojí

 Artyčok listy - antioxidační působení, chrání jaterní buňky

 Česnek (vločky) - antibiotický účinek, obsahuje mnoho vitamínů a minerálů Jalovcové bobule - diuretikum, osvěžující, podporuje trávení

Pýr kořen – pročištění organizmu

Řebříček obecný - obsahuje hořké látky stimulující aktivitu jater, podpora trávení Petržel bylina - podporuje zklidnění žaludku a střev, pomáhá při žaludečních potíží a nadýmání

Trubkovec - podporuje činnost ledvin

Yzop - povzbuzuje chuť k jídlu, protizánětlivé, mírné projímadlo

Jehlice trnitá – močopudný

Chrpa květy - zmírnění nadýmání, antibakteriální

Doporučené dávkování: 8 g/100 kg tělesné hmotnosti na den 130 ml odměrka odpovídá 15 g bylinné směsi

Jedná se o 3 týdenní kúru - Nekrmte byliny v kuse déle než 6 týdnů

Balení: 800 g

new
    Strana:
  • 1