Perfect Equi Gastro Care 4kg

Kód: PE304
Dostupnost: Dodání do 7-14 dní
1690 Kč
Počet ks:

Perfect Equi GASTRO CARE je veterinární přípravek, který byl vyvinut tak, aby přirozenou cestou pomáhal chránit nejen žaludeční sliznici, ale také aby pomáhal obnovit poškozenou střevní výstelku a aby podporoval správné složení střevní mikroflóry - krmí prospěšné bakterie. Protože zdravé střevo je klíčem k lepšímu trávení živin a tedy využití krmiva a je klíčem i k lepší imunitě a psychické pohodě vašeho koně.

A protože na kvalitě velmi záleží, tak v GASTRO CARE jsou použity suroviny výhradně v nejvyšší potravinářské kvalitě.

VHODNÉ PRO KONĚ:

• sportovní
• koně vystavované stresu (transport, náročné tréninky, odstav,...)
• staré
• u kterých je podezření na žaludeční vředy či propustnost střeva
• jako skvělá podpora při již probíhající nebo plánované léčbě vředů
• následná péče o vředaře
• s oslabenou imunitou
• při zažívacích potížích
• v rekonvalescenci po nemoci či úrazu
•jako prevence a podpora celkového zdraví

POZOR!!!! NENÍ URČENO březím a laktujícím klisnám!

Nejčastějším důvodem vzniku vředů bývá:

STRES - zde hraje roli (kromě vnějších vlivů) i vnitřní nastavení daného koně. Zvýšení stresu může koním způsobovat závodní sezóna, intenzivní tréninková zátěž, transport, pobyt na klinice nebo rekonvalescence s omezením pohybu, nevyhovující management pro daného jedince, nepohoda ve stádě vůči němu, zažívání opakované bolesti při práci z nepadnoucího sedla, opakované řešení konfliktů mezi jezdcem a koněm, způsob práce, odstav hříběte, bolest,...)

NEVHODNÝ ZPŮSOB KRMENÍ - nedostatek objemového krmiva (seno, tráva), vysoké dávky škrobových krmiv, velké pauzy mezi podáním objemového krmiva - krmení senem pouze ráno a večer, když kůň nemá přes den ještě pastvu (Koním se totiž žaludeční kyseliny produkují neustále, nejen s příjmem potravy, jako je tomu u nás. A pokud není žaludek naplněný alespoň z části objemovým krmivem, žaludeční kyseliny naleptávají jeho sliznici a vznikají žaludeční vředy. V horším případě se mohou vředy objevit až na chráněné žláznaté části a v proximálním úseku střev.)

PODÁVÁNÍ NĚKTERÝCH LÉKŮ - zejména léky na tlumení bolesti a zánětu (NSAID) mívají jako nežádoucí účinek vznik vředů a poškození střevní stěny (zvyšují propustnost střeva).

To znamená, že nejen při potížích, ale i po zaléčení je potřeba již napořád dodržovat správný krmný management a dbát na welfare koní. Bez toho se může problém s vředy neustále vracet.

Tipy, jak přistupovat ke koni s žaludečními vředy:


• zajistěte koni dostatečné množství objemového krmiva (seno, tráva)
• nenechávejte koně nikdy bez objemového krmiva déle než 4 hodiny! Ideální stav je neomezeně, kdy je možné pro zpomalení příjmu potravy použít sítě na seno.
• před prací (20-30min) můžete koní dát například trochu vojtěšky nebo senných granulí. Abyste zabránili šplíchání kyselých žaludečních šťáv na nežláznatou část žaludku.
• vyhýbejte se škrobům, cukrům, lepku a potravinám s vysokým obsahem omega 6 mastných kyselin, které jsou prozánětlivé (např. slunečnicový, rýžový, kukuřičný olej,...). Obsah cukrů a škrobů v dietě by neměl překročit 10%. Naopak velmi vhodný je lněný olej, kvůli vysokému obsahu omega 3.
• pozor na vše, co může dráždit již tak podrážděnou žaludeční sliznici (slunečnicové semínko - slupka, i u černé slunečnice, vojtěšková řezanka - neplést s peletami, hodně hrubé a tvrdé seno,...)
• rozdělte žlabové krmivo na více dávek, ať je jedna dávka co nejmenší
• krmte nejdříve objemové krmivo a až potom žlabové
• dbejte na maximální psychickou pohodu koně. Ať se jedná o jeho bytí samotné - jak a s kým žije (zázemí, klid ve stádě). Nebo ať jde o práci s ním. Naslouchejte, oni mluví! Jen kůň nikdy nemůže umět naši řeč, a tak je naší povinností se naučit tu jeho - rozklíčovat, co nám svým chováním říká.
• nezapomínejte ani na dostatek všech potřebných vitamínů, minerálů a stopových prvků. Výbornou volbou je náš jedinečný Perfect Equi vitamin-mineral supplement. S Perfect Equi GASTRO CARE tvoří tyto dva produkty skvělý tým pro podporu fyzického i psychického zdraví, posílení imunity a krásy vašich koní.

Složení a obsah účinných látek v 1kg: Gastro Care komplex (L-glutamin, proskurník lékařský, prebiotikum AllTech Bio-MOS, rakytník řešetlákový – plod, Psyllium) 670.000mg, vojtěška (Alfalfa), směs bylin (fenykl, anýz, pískavice řecké seno, máta peprná, meduňka lékařská)

DÁVKOVÁNÍ:

Při potížích: 100g denně po dobu 8 týdnů, následně 50g denně.
Podpora imunity/ snížení rizika onemocnění: 100g denně po dobu 7 dní, následně 50g denně.
Pony a hříbata 1/2 dávky
V případě vystavování stresu ( např. závodní sezóna, rekonvalescence) podávejte 100g denně po celou dobu trvání tohoto období, následně 50g


Denní dávku ideálně rozdělte a podávejte ráno a večer (100g je ca 6 zarovnaných odměrek) 1 odměrka = 18gPodávejte zamíchané do běžného krmiva. V případě problémů s příjmem krmiva zamíchejte s vodou a aplikujte stříkačkou přímo do huby koně.

Balení: 4 kg